Concrix ES jest dwukomponentowym włóknem makro przeznaczonym do konstrukcyjnego zbrojenia betonu. Chropowata powierzchnia zapewnia efektywne zakotwiczenie włókien w betonie i gwarantuje, poprzez specjalne wiązkowanie, szybkie trójwymiarowe rozprowadzenie włókien w procesie mieszania.

Włókna Concrix są odporne na działanie alkaliów, nie rdzewieją i są elastyczne, zapobiegają niebezpieczeństwu skaleczenia (w przeciwieństwie do włókien stalowych) oraz nie zużywają maszyn (mieszalnik, pompa itd.). Forma pojedynczej wiązki pozwala na proste, precyzyjne i homogeniczne dozowanie włókien (nie występuje efekt skupienia włókien).


Concrix ES znajduje zastosowanie w posadzkach, w prefabrykatach, w betonie pompowym, przy budowie dróg i mostów, ścianach betonowych, betonach naprawczych, ścianach o małej grubości oraz specjalnych zastosowaniach w budownictwie betonowym.


Na podstawie dyrektywy dla fibrobetonów jak również innych norm dotyczących włókien stalowych, jest możliwe dowiedzenie parametrów nośnych płyt, fundamentów, ścian i innych konstrukcji przy całkowitym bądź częściowym wyeliminowaniu zbrojenia stalowego. Podwyższone właściwości techniczne betonu mogą zostać wykorzystane w obliczeniach statycznych.


Concrix dominuje w bezpośrednim porównaniu z innymi makro włóknami dostępnymi na rynku. Beton zbrojony włóknem Concrix z dozowaniem 4,5 kg/m3 wyraźnie przewyższa w decydujących punktach beton zbrojony 30kg włókien stalowych.


Dodanie do betonu włókien Concrix powoduje wyraźne polepszenie wytrzymałości po pojawieniu się pierwszej rysy, przewyższając możliwości włókien stalowych i spełniając międzynarodowe wymagania stawiane betonom natryskowym.Dozowanie włókien Concrix ES wynosi od 2,0 do 7,5 kg/m3 betonu.


Wykonanie Dwukomponentowe makrowłókno
Materiał Poliolefina
Kształt Włókno strukturalne wiązkowane
Gęstość 0,91
Długość 50 mm +/- 5%
Barwa żółta
Odporność alkaiczna neutralna
Wytrzymałość na rozciąganie 5,7 cN/dtex, 510 N/mm2
Moduł E >10 GPa
Temperatura mięknienia ok. 150° C
Średnica 500 µm
Obwód 1570 µm
© copyright by zbrojeniarozproszone.pl